SİYAD Ataşehir Anadolu Şubesi ile sağlıkta çözüm ortaklığı sözleşmesi imzaladık.

Modern Tıp Merkezi ile SİYAD Ataşehir Anadolu Şubesi sağlıkta çözüm ortaklığı konusunda fikir birliğine vardı. SİYAD Ataşehir Anadolu Şubesi Yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucunda sağlık konusunda birlikte hareket etme kararı alındı. Yapılacak çalışmalar konusunda SİYAD Ataşehir Anadolu Şubesi üyeleri ve çalışanlarına yönelik bir takım indirimler ve tedavi uygulamaları bu anlaşma kapsamında yer alacaktır.

YEDPA Ticaret Merkezi ile sağlıkta çözüm ortaklığı sözleşmesi imzaladık.

Modern Tıp Merkezi ile YEDPA Ticaret Merkezi sağlıkta çözüm ortaklığı konusunda fikir birliğine vardı. YEDPA Ticaret Merkezi Yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucunda sağlık konusunda birlikte hareket etme kararı alındı. Yapılacak çalışmalar konusunda YEDPA Ticaret Merkezi Üyeleri ve çalışanlarına yönelik bir takım indirimler ve tedavi uygulamaları bu anlaşma kapsamında yer alacaktır.

DETOX TARİFLERİ

 

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, metabolizmanızı hızlandıracak, nıza yardımcı olacak, kan şekerinizi dengeleyecek, su içmeyi sevdiren ve dolayısıyla kilo vermenize yardımcı beslenme ve diyet uzmanımız tarafından hazırlanan dört adet birbirinden sağlıklı detox tarifi aşağıdadır.

 

Su + Yeşil Çay + Elma + Tarçın : Demlenmiş ılıtılmış yeşil çay üzerine birkaç elma dilimi ve 1 tatlı kaşığı toz tarçın karıştırılıp bekletilir.

GÜZELLİĞİN TEKNOLOJİK SIRLARI

Gençleşmek, güzelleşmek, ciltteki deformasyonlardan kurtulmak herkesin hayalidir. Ciltte oluşan çizgiler, lekeler, cansız ve mat görüntü geçen zamanın doğal bir sonucudur. Kozmetik ve tıp dünyası bu doğal döngüye çözüm olacak yeni uygulamalar sunmaktadır.

Yüz mezoterapisi ‘ de (mezolifting) bu yöntemlerden biridir. Mezoterapi  ilacın yüz bölgesine enjekte edilmesidir. Bu ilaç yüz derisinin ihtiyaç duyduğu bütün vitamin,

Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenme Önerileri

Ramazanın yemek kültürü açısından en bilinen özelliği, iftar sofralarının zenginliğidir. Kan şekeri gün boyu düşük seyredeceğinden, iftar sofrasındaki gıdaların tüketilme miktarı, çeşitlilik ve sıklıkları önem teşkil etmektedir.
Beyin doyma komutunu yemeklerden 15-20 dakika sonra verir. Çok hızlı, yüksek miktarda ve enerjisi yüksen besinler ilerleyen zamanlarda kilo alımına zemin hazırlar.
 
Ramazan ayındaki mide sorunlarından başlıcası reflüdür.

Yoga’nın Fiziksel ve Zihinsel Faydaları Nelerdir?

Yoga, bedeni, zihni ve ruhu tamamen eğiten, huzur veren ve kişinin kendini tanımasını sağlayan, dünyadaki en eski kişisel gelişim metodudur. İnsana kendi benliğini tanımasını, kendini dengede tutmasını, derinlemesine yaşamasını öğretir. Yoga bir din değildir; mutlu ve aydınlık bir insan olmanın yöntemidir. İnsanları fiziksel, zihinsel ve ruhsal disiplin yoluyla mutluluğa, başarıya ve aydınlanmaya ulaştırmayı amaçlayan bir felsefedir.

Yaşlılıkta Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen fizyolojik değişiklikler, fiziksel nedenler, sosyo-ekonomik nedenler, psikolojik nedenler, kronik hastalık veya hastalıklar, ilaç-besin etkileşimi yaşlı bireylerin besin tüketimini etkileyen faktörlerdendir.

Yaygın fizyolojik sorunlar; duyu kayıpları, ağız-diş sağlığının yetersiz olması ve iştahsızlıktır.

Diş kaybı, takma diş kullanma, tükürük salınımındaki azalma nedeniyle çiğneme ve yutma güçlüğü; yaşlının besin tüketimini olumsuz yönde etkileyen fiziksel nedenlerdendir.

Cildi Kış Aylarının Etkisinden Kurtarmak İçin Neler Yapılmalı?

Kış aylarında soğuk havanın olumsuz etkileri ile cilt kurur, nemsiz kalır ve matlaşır. Bunun üzerine bahar aylarında polenlerin ortaya çıkması da alerjik reaksiyonlara neden olduğu için cilt daha da hassaslaşır.

Bahar ayları, kışın tüm ağırlığını üzerimizden atmak için müthiş bir yenilenme motivasyonu getirir. Cildinizde yapacağınız küçük dokunuşlar, kış boyunca hava şartlarının etkisiyle bozulan cildin bahar tazeliğine kavuşmasını sağlayabilir.

Alerjik Rinit İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahar aylarında çimen, ot ve çiçeklerin canlanmaları ile birlikte polenler atmosfere yayılarak ağız, burun, göz ve ciğerlerimize kadar ulaşırlar. Özellikle rüzgarlı havalardan sonra polenler havaya daha çok dağıldığı için şikâyetler artar. Bazı süs bitkilerinin çiçeklerinin polenleri ise ağır olduğu için hava yolu ile dağılamazlar. Bunlar da arı ve böceklerle çevreye yayılırlar.

Polenlerin sebep olduğu en tipik bahar alerjisi,

Çocuklarda Diş Gıcırdatma (Bruksizm) Neden Olur?

Çocuklarda, uyurken diş gıcırdatması (Bruksizm) sık görülen bir durumdur. Anksiyete, stres, hayal kırıklıkları çocuklarda diş gıcırdatmayı tetikleyebilir. Çocuklarda dış gıcırdatma vakalarının çoğu zararsızdır ve zamanla kendiliğinden geçer.

5 yaşının altındaki çocuklarda, büyüklere oranla daha sık olarak, uykunun derinleştiği anlarda  rastlanan bu durum, çocukların %15’inde görülür.

Çocuğun diş gıcırdatma nedeni, gün boyunca yaşadığı olaylardan dolayı öfke ve üzüntülerinin yansıması olarak görülebilir.

Emzirme Döneminde Bitki Çayları İçilir mi?

Emzirme döneminde annenin tükettiği tüm besinlerin içinde bulunan iyi veya kötü bileşenler süt yoluyla bebeğe geçer. Tek besin kaynağı sizin verdiğiniz süt olan bebeğiniz için bu hassas dönemde tükettiğiniz tüm yiyecek ve içeceklere önem göstermelisiniz.

Anneniz, akrabalarınız, tanıdıklarınız bu dönemde size onların kullandığı yöntemle sütü arttırmanız için bazı tavsiyeler verebilir; ancak her uygulama her insan için aynı olumlu sonucu yaratmayabilir.

Çocuğunuz Grip Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Bebeklerde ve çocuklarda huysuzluk, iştah kesikliği, üşüme, burun tıkanıklığı ya da akıntısı ile baş gösteren grip ve soğuk algınlığı birçok anne babanın korkulu rüyasıdır. Bu durumlarda doktorunuza başvurmak elbette en doğru çözümdür; fakat doktorunuza başvurmadan önce evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem ile çocuğunuzu rahatlatabilir, enfeksiyon geçici ise iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Bol Bol Sıvı Tüketimi Sağlayın

Her bireyde olduğu gibi çocuk ve bebeklerde de (6.