Çocuğunuzun gelişimini uzman kontrolünde takip edin!

cocuk Periyodik olarak yapılacak check up muayeneleri çocuğunuzun sağlığından emin olmanızın yanı sıra oluşabilecek gelişim bozukluklarının da erken dönemde tespit edilmesini sağlıyor.

Check up yaptırmak daha çok yetişkinler için gerekli bir muayene gibi düşünülse de çocukların gelişimlerinin yıllık check up kontrolleri ile takip edilmesi hastalıkları tedavi edilebilir dönemde yakalayabilmek için önemli. Ayrıca check up çocuğunuzun sağlığından emin olmanızın yanı sıra çocuğunuzda oluşabilecek herhangi bir gelişim bozukluğunun önlem alınabilir düzeyde tespit edilmesini de sağlıyor.
Çocuklar doğumdan itibaren önce ayda bir, 2. aydan itibaren 2 ayda bir, 6. aydan itibaren 24. ayına kadar 3 ayda bir muayene edilmeli. 24 aylıktan 7 yaşına kadar yılda 1 defa 7 – 17 yaş arasında 2 yılda bir defa check up yaptırılmalı. Yıllık check up değerlendirmelerinin, mümkünse aynı doktor veya doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi çocuğunuzun sağlığındaki, büyümesindeki ve gelişmesindeki değişikliklerin de daha iyi kıyaslanmasını sağlıyor. Periyodik check up muayenelerinde çocuğunuzdaki gelişme, uyku, konuşma, davranış bozuklukları da erken dönemde teşhis edilebiliyor.