Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, kıl folikülünde yer alan ve kıla rengini veren melanin maddesinin lazer ışığı sayesinde ısıya dönüşmesini sağlayarak ortaya çıkan enerji ile kıl folikülünü tahrip etme uygulamasıdır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde var olan istenmeyen tüy problemini kalıcı olarak çözmek için geliştirilmiş bir uygulamadır.

İstenmeyen tüyler kalıtımsal ya da hormonal olabileceği gibi kullandığınız ilaçların yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Ağda ve tüy dökücü kremler gibi çözümler geçici olacağından uzun vadede istenmeyen tüy problemini azaltıcı ya da tamamen ortadan kaldırıcı bir etki göstermezler. Lazer epilasyon kıl kökü hücrelerini tahrip ettiğinden kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmaya olanak sağlar.

Lazer epilasyon uygulamaları, bilinenin aksine; sadece kadınlarda değil erkeklerde de uygulanabilir ve başarılı sonuçlar verir. Bunun yanı sıra sadece yüzde değil; istisnai bölgeler hariç hemen hemen vücudun tamamında uygulanabilir ve düşünüldüğü kadar ağrıya sebep olmayan uygulamalardır. Düzenli olarak seanslara gidildiği taktirde lazer epilasyonun başarı oranı %90 civarındadır.

Modern Tıp Merkezi Lazer Epilasyon Bölümü’nde;

-Alexandrite Yöntemi ve

-İğneli Epilasyon

İle Lazer Epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.