DETOX TARİFLERİ

 

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, metabolizmanızı hızlandıracak, nıza yardımcı olacak, kan şekerinizi dengeleyecek, su içmeyi sevdiren ve dolayısıyla kilo vermenize yardımcı beslenme ve diyet uzmanımız tarafından hazırlanan dört adet birbirinden sağlıklı detox tarifi aşağıdadır.

 

Su + Yeşil Çay + Elma + Tarçın : Demlenmiş ılıtılmış yeşil çay üzerine birkaç elma dilimi ve 1 tatlı kaşığı toz tarçın karıştırılıp bekletilir. Gün içinde soğuk veya ılık olarak tüketebilirsiniz. Bu karışım gün içindeki kan şekerinizi dengeleyecek, tatlı isteğinizi bastıracak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır.

 

Su + Yeşil Çay + Nane + Salatalık : Yeşil çay ve nane yaprakları kaynatılıp soğutulur. Üzerine salatalık dilimleri eklenir. Gün içinde soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bu karışım metabolizmanızı hızlandırmaya ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

 

Su + Kiraz Sapı + Limon + Taze Meyve Dilimleri  : Kaynatılmış soğutulmuş kiraz sapı çayına, mevsim meyveleri ve limon dilimleri eklenir. Gün içinde 2-3 fincan kadar tüketebilirsiniz. Bu karışım ödem atmanıza ve metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. İçerisindeki meyve dilimlerinin aroması tatlı ihtiyacınızı bastırmaya yardımcı olacaktır.

 

Su + Limon + Salatalık + Maydanoz + Nane : Taze nane ve maydanoz suda kaynatılır, ılıtılır. (maydanozu isteğe göre süzülebilir ya da blenderden geçirebilirsiniz) İçerisine salatalık ve limon dilimleri eklenir. Gün içinde 2-3 bardak tüketebilirsiniz. Bu karışım ödem atmanıza ve metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

 

Sağlıklı Günler Dileriz, Modern Tıp

Yorum Yap